„Pieniądze leżą na ziemi, trzeba tylko umieć je dostrzec”
– głosi stare powiedzenie.

Dwudziesty pierwszy wiek należy do Internetu, dlaczego więc nie poszukać okazji do zarobku w sieci?

Pandemia Covid19 zamknęła rzeszę ludzi w domach, zmusiła wiele zakładów do chwilowego zawieszenia działalności. Minione kilka miesięcy dobitnie pokazało, że podczas tak trudnego czasu można zarobić nie wychodząc z domu. Niektóre formy zarabiania przez Internet sprawdzą się jako okazja do dorobienia kilku groszy, inne wymagają dużego wkładu pracy i lepiej się sprawdzą na pełny etat.

Sposobem na zarobek – własna działalność twórcza.

Jedną z możliwości jakie daje globalna sieć jest publikacja własnej twórczej działalności w formie pisanej, czy też audiowizualnej. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie powtórzyć sukces popularnych Youtuberów, czy młodych zespołów jak np. Kwiat Jabłoni. Jednak po drodze do spektakularnego sukcesu stoi kilka przeszkód. Jedną z największych jest odbiorca, do którego nasza treść musi trafić i mu się spodobać. Jeżeli tak się stanie zapewni nam darmową reklamę w postaci poleceń w sieci własnych znajomych i nie tylko. Jeżeli grupa odbiorców jest zbyt mała na sukces finansowy nie ma co za bardzo liczyć. Równie ważnym elementem jest oryginalność tworzonych treści. Odtwarzanie cudzych treści może być ciekawe na początek działalności, zwłaszcza jeżeli zaprezentowane jest w nowej, świeżej odsłonie. Na dłuższa metę odbiorca się zniechęci . Dobrym przykładem jest wspomniany wcześniej młody zespół Kwiat Jabłoni – duet rodzeństwa Sienkiewiczów, które utworem „Dziś późno pójdę spać” podbiło serca użytkowników Youtube w Polsce w 2018. Dziś utwór ma ponad 20 mln wyświetleń. Kolejne utwory udowodniły, że oryginalna twórczość i świeżość jest w cenie, a sukces zespołu nie był przypadkiem.

Inwestowanie online.

Sieć globalna www stwarza zarówno szanse jak i zagrożenia. Jednym z przykładów jest inwestowanie za pomocą serwisów internetowych. Coraz więcej pojawia się reklam rożnych serwisów oferujących możliwość zarobku poprzez inwestycje lub handel. Często oferują niebywałe zyski, przemilczając lub umieszczając niejasne sformułowania w regulaminach dotyczące ryzyka jakie wiąże się z np. handlem walutami czy kontraktami terminowymi. Osoba niedoświadczona narażona jest nie tylko na stratę oszczędności, ale może wpaść przez nieudane inwestycje w długi. Powodem zwykle jest nieumiejętność oceny ryzyka lub jego lekceważenie, brak zrozumienia działania instrumentu finansowego czy podejmowanie strategicznych decyzji pod wpływem emocji.

Istnieje jeszcze więcej sposobów na zarobek dzięki możliwością jakie stwarza Internet, np. prowadzenie własnego sklepu i handel on-line, praca najemna jak analiza pracy czy pisanie prac i tekstów na zamówienie. Wybór formy zależy od osobistych preferencji i umiejętności oraz samodyscypliny i efektywnej organizacji czasu jaki chce się, lub można poświęcić na zarabianie w sieci. Od nich zależy czy podjęte działania będą miały sens i przełożą się na realne złotówki.

Author

  • Interesuje się sportem i sztukami walki. W swoim życiu jest raczej myślicielem. Kieruje się zasadą spokoju i rozsądku. Czasami ćwiczy grę na pianinie.

2 thoughts on “Formy zarabiania pieniędzy w internecie.”
  1. Zaczynam właśnie prowadzenie swojego kanału na YouTubie, jestem bardzo ciekawy ile można na tym zarobić.

  2. Od ponad roku jestem copyrighter i nawet nie źle mi to idzie. Spokojnie można na tym zarobić i dobrze żyć, najbardziej w tej pracy podoba mi się to, że sam dysponuje swoim czasem pracy.

Comments are closed.