Podpowiedzi horoskopu

Niemal każdy z nas od czasu do czasu czyta swój horoskop i zastanawia się, czy faktycznie się sprawdzi.

Fazy księżycaGazety, strony internetowe, a nawet aplikacje na telefon oferują nam najróżniejsze horoskopy, jedne bardziej, inne mniej szczegółowe.

Według horoskopów, wystarczy znać wyłącznie własną datę urodzenia, aby poznać swoją bliższą, jak i dalszą przyszłość. Najpopularniejsze rodzaje horoskopów to:

  • Horoskop zodiakalny,
  • Horoskop celtycki,
  • Horoskop solarny,
  • Horoskop egipski,
  • Horoskop chiński,
  • Horoskop Majów.

Jak działają horoskopy i dlaczego się sprawdzają?

Horoskop i magiaGłównym czynnikiem wpływającym na fakt, iż horoskopy są skuteczne , jest sposób formułowania wypowiedzi autorów tych przepowiedni. Najczęściej są to bardzo ogólnikowe stwierdzenia, którym możemy podporządkować wszystko co dzieje się na codzień w naszym życiu. Dodatkowo, gdy czytamy horoskop i zaczynamy w niego wierzyć, podejmujemy też czynności sprzyjające pojawieniu się zdarzeń, o których informuje nas przepowiednia. Bardzo często dowiadujemy się, że niebawem miłość zawładnie naszym życiem, w związku z czym single zaczynają coraz częściej wychodzić, są otwarci na nowe znajomości, pomagając horoskopowi w jego spełnieniu.

Horoskopy nie mają wyznacznika czasu, nie mówią, że dana rzecz wydarzy się za tydzień lub miesiąc. Z tego powodu, możemy powiązać przepowiednię z wydarzeniem, które przytrafiło nam się w przeciągu roku od przeczytania horoskopu, gdyż będzie ono zgodne.

Autorzy horoskopów potrafią w prosty sposób zmanipulować czytelnika. Przychodzi jesień, mówią nam o przeziębieniu, czy gorszym samopoczuciu, gdy pogoda jest słoneczna, informują o poprawie nastroju.

W celu zwiększenia wiarygodności horoskopu, zawiera się w nim najczęściej zarówno dobre i złe elementy. Co ciekawe, dobre zdarzenia pojawić się mają zaraz po tych złych, dzięki czemu człowiek jeszcze bardziej wierzy w siłę horoskopu.

Horoskopy mogą podpowiadać nam o pewnych wydarzeniach, ale nigdy nie powinniśmy ich brać zbyt dosłownie. Często są tworzone przez osoby w ogóle nie znające się na tej dziedzinie, dlatego też musimy do nich podchodzić z dystansem.

Author

  • Interesuje się sportem i sztukami walki. W swoim życiu jest raczej myślicielem. Kieruje się zasadą spokoju i rozsądku. Czasami ćwiczy grę na pianinie.

2 thoughts on “Horoskop – wyznacznik, czy podpowiedź?”
  1. Według mnie horoskopy nie zawsze się sprawdzają, ale wiele zależy od interpretacji. W końcu nie zawsze jesteśmy w stanie prawidłowo zinterpretować dany horoskop i wtedy możemy mieć pretensje że się nie sprawdził.

  2. Horoskop to rodzaj przepowiedni, która dokładnie opisuje otaczający nas świat. Taką wiedzę mieli już nas starożytni przodkowie. Już wtedy wiedzieli, że na nasze losy mają wpływ gwiazdy i to od nich zależy trafność naszych decyzji.

Comments are closed.