Zdrowie na talerzu

Zdrowe jedzenie pomaga zachować dobre samopoczucie, pozytywnie wpływa na cały organizm, jest sposobem na uniknięcie otyłości i innych chorób. Moda na zdrowe jedzenie dotarła do Polski, coraz więcej znanych osób promuje taki styl życia. Co jeść, by czuć się dobrze, być najedzonym i dostarczać organizmowi niezbędnych składników? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy zastosować kilka rad, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie całego organizmu.

Pożywne śniadanie to podstawa.

Pysznie i zdrowoCzęsto zapominamy, że śniadanie powinno być najważniejszym posiłkiem dnia. Warto jest poświęcić trochę czasu na jego przygotowanie. Wiele zależy również od pory roku. Inaczej jemy latem, inaczej jesienią czy zimą. W słoneczne i ciepłe poranki dobrze jest dostarczyć organizmowi witamin i mikroelementów w postaci pożywnych soków, smothe zmiksowanych z sezonowych owoców czy zjeść owsiankę. Zimowe śniadanie to razowy chleb z plastrami fileta z indyka, a do tego sałatka z pomidorów. Można też przygotować śniadanie na ciepło, szczególnie wtedy, gdy za oknem mróz , a my musimy za chwilę wyjść z domu. Dobrze jest unikać kawy czy herbaty czarnej, dietetycy radzą znaleźć alternatywę : herbaty owocowe na zimę, zielone latem. Przed śniadaniem warto wypić ciepłą wodę z cytryną. Taki specyfik doskonale oczyszcza organizm.

Dobre produkty.

Groch Fasola
Dietetycy radzą, by unikać niezdrowych przekąsek, batoników czy kalorycznego ciasta. Do pracy warto przygotować lekką sałatkę owocową lub warzywną. Unikajmy jedzenia przetworzonego, fast food, bo to szkodzi każdemu. Pijmy dużo wody, należy ograniczyć spożywanie napojów gazowanych. Zdrowe jedzenie przez cały dzień to rzecz możliwa do zrealizowania. Na obiad dietetycy polecają zupy. Są zdrowe, pożywne, dostarczają organizmowi niezbędnych składników. Są proste do przygotowania. Warto zastosować te rady, by cieszyć się zdrową, smukłą sylwetką i dobrym samopoczuciem.

Wiadomo również, że alkohol należy do trunków zabronionych. Można go spożywać sporadycznie.

Dietetycy radzą, by jeść mniej a częściej.

Kolację powinniśmy zjeść do godziny 18.00. Późniejsze objadanie jest zabronione.

Przygotowanie zdrowych posiłków wcale nie jest trudne. Można korzystać ze sprawdzonych, internetowych przepisów. Początkowo może być trudno sprostać wszystkim radom, jednak po jakimś czasie stanie się to nawykiem. Zdrowe jedzenie to podstawa, by organizm pracował prawidłowo. Do tego sport i aktywny tryb życia. To gwarancja, że będzie żyło nam się lepiej i zdrowiej. To naprawdę proste. W każdym wieku można zmienić nawyki żywieniowe.

Author

  • Interesuje się sportem i sztukami walki. W swoim życiu jest raczej myślicielem. Kieruje się zasadą spokoju i rozsądku. Czasami ćwiczy grę na pianinie.